Huzurevi

Her gün sakinlerimize gösterdiğimiz özen ve saygınlığıyla Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası yaşlı bakım ve sağlık hizmeti sağlayıcısıdır. Vizyonumuz, samimi, sade ve yüksek standartlı bir ortamda, İstanbul Yeşilköy’ün tam kalbinde bir bakım sürekliliği sağlamaktır.

 • Hep dinç ve enerjik kalmanız için hazırladığımız egzersiz aktivitelerimize katılabilirsiniz.

 • Özel bir desteğe ihtiyaç duyduğunuzda alanında uzman psikoloğumuz sizi bekliyor olacak.

 • 24 Saat ambulans hizmeti ‘Biruni Üniversite Hastanesi’ desteği ile sağlanmaktadır.

 • Elleriniz ile dikeceğiniz çiçeklerin ve fidanların arasında dolaşarak huzuru hissedeceksiniz.

 • Müzik Dinletileri

 • Güzel Sanatlar Atölyesi

 • Yüzme ve Spor Aktiviteleri

 • Düzenli Etkinlik ve Kermesler

 • 7/24 Doktor, Hemşire & Bakıcı

 • Sinema & Tiyatro

 • Özel Cafe & Restoran

 • Bay & Bayan Kuaför

Bakımevi

VAHİDE SULTAN; şefkatli ve profesyonel hemşirelik bakımı için standart, uzun ve kısa süreli sakinler için ikram, bakım, iyileşme, demans, alzhimer bakımı, edinilmiş beyin, vücut hasarı, rehabilitasyon ve palyatif bakım için standart belirlemektedir. Türkiye ve İstanbul’un en saygın sağlık hizmeti sağlayıcısından bekleyeceğiniz tıbbi ve hemşirelik bakımının yanı sıra, yarattığımız ortamın ve atmosferin, sakinlerimizin mutluluğunu sağlamada önemli olduğunu düşünüyoruz.

 • Yatalak ve Felçli Hastalara Özel Bakım

 • Diyabet Hastaları İçin Özel Yemek Hizmeti

 • Hastane Sonrası Özel Bakım

 • Alzheimer & Parkinson Hastalarına Özel Bakım

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Vahide Sultan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi alanında uzman doktor ve uzman fizyoterapistler ile hizmetinizdedir. Merkezimizdeki yaşlılarımıza en kaliteli fizik tedavi hizmetini verebilmek için dizayn edilmiş fizik tedavi merkezimiz, hastalarımızın en kısa sürede yaşam kalitelerini en üst seviyeye çıkarmayı hedeflemektedir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hangi alanda kullanılır ?

 • Kas – İskelet Rehabilitasyonu

 • Nörolojik Rehabilitasyon

 • Romatolojik Rehabilitasyon

 • Ortopedik Rehabilitasyon

 • Ameliyat Sonrası Rehabilitasyon

 • Geriatrik Rehabilitasyon

 • El Rehabilitasyonu

Evde Bakım

Vahide Sultan bakımımızın kalitesiyle gurur duyuyor olsak da, ev bakımında ısrarcı olursanız Vahide Sultan Evde Bakım birimimiz, kuruluşumuzun genelinde geçerli prensiplerine dayanarak sağladığımız hizmetlere yaklaşımımıza son derece duyarlı olmayı hedefliyoruz. Personelimiz, her bireye bakımlarında karşılıklı sorumluluk ve olumlu bir bakış açısı sergilemelerini sağlayarak, etik değerlerimiz ve bakım prensiplerimizde tam olarak eğitilmiştir.

Kişisel bakım hizmetlerimiz, hastalık veya sakatlık nedeniyle üstesinden gelemeyeceğiniz günlük aktiviteler konusunda size yardımcı olacaktır:

Evde yardım hizmetleri, temizlik, yemek pişirme ve alışveriş gibi temel ev işlerini içerir. Hangi görevlerin yerine getirileceğini belirlemek ve kabul etmek için sizinle birlikte çalışırız.Vahide Sultan Bakım Uzmanlarımız, aşağıdakiler dahil olmak üzere, genellikle düzenli olarak gerçekleştireceğiniz hafif görevleri üstlenebilirler:Yıkama / ütü Yemek hazırlığı, Saksı bitkileri ve evcil hayvanların bakımı, Vakumlama, toz alma ve parlatma, Market vs. alışveriş

Bakıma ihtiyaç duyanlara ve ailelerine, deneyimli ve merhametli personelin istek üzerine konuşma ve arkadaşlık sunabileceği güvencesiyle hizmet vermekteyiz.

Vahide Sultan Bakım Uzmanlarımız şunları yapabilir:
Randevuları düzenlemeye yardımcı olun
Müşterilerine kişisel randevularını, doktor randevularını, alışverişlerini vb.
Gazete, kitap ya da şiiri okuma
Posta ve faturaları takip etme
Diyet ve beslenmeyi izleme
Yürüyüş ve egzersiz ile yardım
Sohbet etmek
Bireyin konuşmak istediği sorunları dinlemek.

Vahide Sultan Evde Bakım, birçok demans hastası olan müşterilere bakım sağlar. Eğitimli ve eğitilebilir personelimizin desteğiyle, hem müşteri hem de aile üyeleri için stresi azaltabiliriz ve bakımla ilgili sorumluluk yükünü hafifletebiliriz.

Demansı olan kişiler için evde bakım desteği, tipik olarak hastalığın erken, orta ve geç evrelerinde farklılık gösterir. Demansın ilk aşamasında birincil bakım hedefi, kişinin yaşam kalitesini iyileştirmek ve mümkün olduğunca zihinsel olarak aktif tutmaktır.Demansın orta safhasında, temel bakım hedefimiz, günlük faaliyetlerimizde yardımcı olmanın yanı sıra, güvenlik ve güvenlik duygusunu geliştirmek için yakın denetimin sağlanmasıdır.Demansın sonraki aşamalarındaki amaç, kişiyi mümkün olduğunca rahat ve yerleşmiş hale getirmektir.

Vahide Sultan, planlanmış randevularınız için talepleriniz halinde size yardımcı olacak bakım asistanlarıyla refakat hizmeti yapmaktadır.
İyileşme dönemi
Vahide Sultan, Sağlığınıza dönene kadar, bir hastalık veya hastaneye yatış döneminden sonra kendi evinizde toparlanmanızı sağlayan bir iyileştirme hizmeti sunmaktadır.
Kişisel Özel Bakım, ev yardımı veya refakatçi gerektiren hizmet ve özel ihtiyaçlarınız için:
Günde birkaç saat destek seçebilirsiniz.
İhtiyaç duyduğunuzda bir bakıcının gece sizinle kalmasını tercih edebilir yada Vahide Sultan tesislerini kullanabilirsiniz.

Vahide Sultan Evde Bakım: Evde; fiziksel veya duyusal engelli bireyleri desteklemek bireylerin bağımsız kalmasını sağlamak için bir Kişisel Asistan sağlanır. Kişisel Asistanlar tarafından üstlenilen görevler değişiklik gösterebilir:
Kişisel Bakım
Hareketlilik yardımı yataktan tekerlekli sandalyeye vb.
Yemek hazırlığı
Alışveriş, ihtiyaç ya da sosyal etkinliklere ve gezilere eşlik eden sosyal destek
Kampus, konferans, toplantı ve derslere eşlik edip not almak.

Yaşlı Kreşi

Yaşlı Kreşimiz ve eğitimimiz insan gelişiminin son noktasında yer almaktadır. Kurumumuzda gün içi gelecek yaşlılarımız, tesiste konaklayan yaşlılar ile aynı olanaklara erişmenin yanı sıra talep edilen hizmete yönelik çalışmalar ile desteklenip, olabilecek en iyi hizmet sunulmaktadır. Evinden ayrılmak istemeyen fakat yaşam kalitesini arttırmak isteyen, uygun bakım hizmeti alamayan, kaliteli vakit geçirmek isteyen ve olabilecek en iyi hizmetten faydalanmak isteyen yaşlılarımızı tesisimize davet ediyoruz.

Balneoterapi

Balneoterapi, toprak, su ve iklim kaynaklı şifalı etkenlerin banyo, içme ve soluma şeklinde, seri halde uygulanmaları ile yapılan, ortam değişimi de sağlayarak, bu yörenin iklim ve biyolojik ortamının da etkisi altında ve kür tarzında gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Balneoterapi uygulamamız yaşlı sakinlerimize özel olarak hazırlanmış ‘’Balneo’’ odalarında mevsime uygun kürler ile sunulmaktadır.

 • Eklem hastalıkları

 • Cilt hastalıkları

 • Vücut ağrıları

 • Depresyon ve stres

Hidroterapi

Hidroterapi, su kullanarak ve sudan faydalanarak ağrının giderilmesi ve tedavi edilmesi konularında çalışmalar içeren, fizyoterapi kapsamında yer alan bir tıp dalı olması ile bilinen bir uygulamadır. Bu tedavi yönteminde suyun kaldırma kuvvetinden yararlanılır. Tesisimiz içerisinde yer alan yarı-olimpik standardında olan havuzumuz Hidroterapi için ayrıca hizmetinize sunulmaktadır.

 • Kas rahatsızlıkları

 • Sindirim Hastalıkları

 • Bağışıklık sistemi rahatsızlıkları

 • Vücuttaki toksinler

Aromaterapi

Aromaterapi, doğanın bize sunduğu en güzel nimetlerden biri, bitkilerin ağaçların çiçeklerin ve otların varlığı ve gücüdür. Bitkiler -özellikle aromatik bitkiler- çoğalmak, yaşamlarını devam ettirmek ve kendilerini korumak için çeşitli özler üretiyor. Bu özler, bitkiden buhar damıtma veya sıkarak özünü çıkarma yöntemiyle elde ediliyor. Elde edilen bitkisel özler ya da diğer deyişleriyle aromatik yağ, uçucu yağ, eterik yağ veya bitkisel özyağların her biri yüzlerce farklı içeriğe sahip; örneğin gül yağı, yaklaşık 300 farklı kimyasal bileşik barındırıyor.

Aromaterapi, bu zengin içeriğe sahip bitkisel özyağları kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı için kullanarak bedenin iyileşme gücünü ortaya çıkarıyor. Bu doğal terapi yöntemi, aromatik özyağların etkin uygulama şekli olan masaj, buğu, kompres ve mekanın kokulandırılması yoluyla fiziksel ve duygusal iyilik hali sağlıyor.

Peloidoterapi

Peloidoterapi, Hastalarımıza uyguladığımız pelodin (çamurun) sıcaklık dereceleri, uygulanacak bölge ve uygulama biçimi tedavinin amacına göre doktorlarımız tarafından belirlenmektedir. Çamurun uygulandığı bölgeler diz, omuz, sırt, boyun, bel, el, ayak olabildiği gibi tedavinin amacına göre birden fazla bölge de çamur ile tedavi edilebilir. Bazı hastalıklarda tüm vücut çamur uygulaması da yapılabilmektedir. Uyguladığımız sıcaklık dereceleri sıcak 40-45 derece, ılık 35-40 derece ve soğuk 30-35 derecedir.

Tedavilerde kullandığımız peloid kırmızı suyun muhteviyatında bulunan katı bileşimlerin meydana getirdiği bir çamur türüdür. Çamurun en belirgin özelliği barındırdığı yoğun minarellerden kaynaklaı ısıyı ve suyu tutma özelliğidir. Suda çözünebilen kremsi yapısı sayesinde deriden kolayca emilebilir.Oldukça etkili ve doğal bir tedavi şeklidir.

Konaklama

Vahide Sultan sağlık bakım merkezimizdeki sakinlerimizin her türlü rahatlığın tadını çıkarmaları gerektiğine inanıyoruz ve konaklama tesisimiz bunu akla getirebilecek her fırsatta yansıtmaktadır. İçerisinde banyo, tuvalet, lavabo, mini mutfak ve balkonu bulunan aydınlık, havadar, geniş görüşlü optik camlı, havuz, yeşillik ve ağaç manzaralı yatak odalarından büyük ortak odalara kadar, teknolojik ve hijyenik mutfaklarımızdan restoranımıza,  kafeteryaya kadar tam erişim sağlayan sakinlerimiz her zaman en iyi olanı deneyimlemektedirler. Tesisimiz kendi özel atmosferine ve tarzına sahip, sıcak ev konforunda detaylara dikkat edilen, U şeklinde bir dizayna sahiptir.

Her bir sakinimizin yeteneklerine bağlı kalmaları için bağımsızlık ve özgüveninizi yükseltmeye teşvik ediyoruz. Vahide Sultan Yaşam Merkezi’nde ya da ve evinizde yaşamanız halinde keyif alacağınız bir yaşam tarzı sağlamaya çalışıyoruz. Bu tesisimizdeki müzik hocamızın öncülüğünde koroya katılmak tiyatro sinema salonumuzda gösterilere katılmak ve izlemek, bahçemizde sizlere ait olacak çiçek ve fidanları dikmek, ergo terapi amaçlı el becerilerinizi geliştirmek amacıyla mutfaktaki şefimizin eşliğinde dolma ve mantı yaparak bu ürünleri satıp engelli çocukları okutmak, boyama ve el becerileri hobileri yapmak, sanat ve el sanatları gibi çok çeşitli aktivitelerde bulunup, sanatsal etkinliklere, sinema, tiyatro ve konserlere toplu olarak gitmek anlamındadır. Bu organizasyonlar haricinde ki makul önerilerinizi de bekliyoruz.

Geçici Bakım

Vahide Sultan düzenli geçici bakım: hem birincil bakıcıların hem de bakım alıcılarının sağlığını ve esenliğini korumak için önemlidir.

Müdahale hizmetleri düzenli aralıklarla acil veya kriz durumuna göre planlanabilir.

Geçici Bakım servisi: bireysel ihtiyaçları karşılamak için hafta içi, hafta sonları, gece, gündüz veya tatiller için tasarlanmış olup aşağıdaki konularda yardımcı olabilir:

+ Birincil bakıcıya bakım sorumluluklarını yerine getirmeleri,

+ Ev yardımından kişisel bakıma kadar bakım sağlamak,

+ Reaktif ve duyarlı davranışları olan bakım alıcılarını desteklemek,

+ Sinema, mağaza veya spor karşılaşmalarına vb. aktivitelere sosyal destek sağlamak ve etkinlik düzenlemek.

Canlı bakım hizmetleri, 24 saat boyunca sağlanan kişisel bakım, eğlence ve ev yardım hizmetleri kombinasyonudur.

Canlı bakım, çoğu ev dışı aktiviteye sahip, aktif yaşam tarzına sahip, düşük ila orta dereceli bakım gereksinimleri olan kişilerin ihtiyaçlarını desteklemek için tasarlanmıştır.

Canlı bakım da tatil dönemleri veya dinlenme süreleri için uygun bir seçenek olabilir.

Kişisel Bakım Hizmeti

Kişisel bakım hizmetlerimiz, hastalık veya sakatlık nedeniyle üstesinden gelemeyeceğiniz günlük aktiviteler konusunda size yardımcı olacaktır:

– Ağız sağlığı,

– El ve tırnak bakımı,

– Pansuman,

– Fizyoterapi ve rehabilitasyon,

– Hareketlilik ve transferler konusunda yardım,

– Yeme ve içme konusunda yardım,

– Bakıcı temini.

Ev ve Ana Yardım

Evde yardım hizmetleri, temizlik, yemek pişirme ve alışveriş gibi temel ev işlerini içerir. Hangi görevlerin yerine getirileceğini belirlemek ve kabul etmek için sizinle birlikte çalışırız. Vahide Sultan Bakım Uzmanlarımız, aşağıdakiler dahil olmak üzere, genellikle düzenli olarak gerçekleştireceğiniz hafif görevleri üstlenebilirler:

– Yıkama / ütü,

– Yemek hazırlığı,

– Saksı bitkileri ve evcil hayvanların bakımı,

– Vakumlama, toz alma ve parlatma,

– Market alışverişi ve daha fazlası.

Refakat ve Kişisel Özel

Vahide Sultan, planlanmış randevularınız için talepleriniz halinde size yardımcı olacak bakım asistanlarıyla refakat hizmeti yapmaktadır.

İyileşme Dönemi

Vahide Sultan, Sağlığınıza dönene kadar, bir hastalık veya hastaneye yatış döneminden sonra kendi evinizde toparlanmanızı sağlayan bir iyileştirme hizmeti sunmaktadır. Kişisel Özel Bakım, ev yardımı veya refakatçi gerektiren hizmet ve özel ihtiyaçlarınız için ise; günde belirli saat arası da destek seçebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuzda bir bakıcının gece sizinle kalmasını tercih edebilir ya da Vahide Sultan tesislerini kullanabilirsiniz.

Demans Bakımı

Vahide Sultan Evde Bakım, birçok Demans hastası olan müşterilere bakım sağlar.

Eğitimli ve eğitilebilir personelimizin desteğiyle, hem müşteri hem de aile üyeleri için stresi azaltabiliriz ve bakımla ilgili sorumluluk yükünü hafifletebiliriz.

Demansı olan kişiler için evde bakım desteği, tipik olarak hastalığın erken, orta ve geç evrelerinde farklılık gösterir. Demansın ilk aşamasında birincil bakım hedefi, kişinin yaşam kalitesini iyileştirmek ve mümkün olduğunca zihinsel olarak aktif tutmaktır.

Demansın orta safhasında, temel bakım hedefimiz, günlük faaliyetlerimizde yardımcı olmanın yanı sıra, güvenlik ve güvenlik duygusunu geliştirmek için yakın denetimin sağlanmasıdır.

Demansın sonraki aşamalarındaki amaç, kişiyi mümkün olduğunca rahat ve yerleşmiş hale getirmektir.

Kişisel Asistan Desteklerimiz

Vahide Sultan Evde Bakım: Evde; fiziksel veya duyusal engelli bireyleri desteklemek bireylerin bağımsız kalmasını sağlamak için bir Kişisel Asistan sağlanır.

Kişisel Asistanlar tarafından üstlenilen görevler değişiklik gösterebilir:


– Kişisel bakım,
– Hareketlilik yardımı, yataktan tekerlekli sandalyeye taşınması konusunda yardım vb.
– Yemek hazırlığı,
– Alışveriş, ihtiyaç ya da sosyal etkinliklere ve gezilere eşlik eden sosyal destek,
– Kampüs, konferans, toplantı ve derslere hastamızın yanında eşlik edip, not almak ve daha fazlası.

İyileşme Dönemi

Vahide Sultan iyileştirme biriminde on özel yatak bulunmaktadır. Konaklama süresi iki aydır. Tarz ve yaşam kalitenizi yeniden kazanıp, stresi atın. İyileşeceğinizden, profesyonel ekibimizin bir hastalık ya da hastanede geçirilen süre içinde ihtiyaçlarınızı karşılayacağından endişe etmeyin.

Orta Düzey Bakım

Vahide Sultan hastaneden konaklama birimi ya da eve geçiş aşamasındaki hasta bireylere asistan ve bakım desteği sunarak, evlerine ya da konaklama birimin  başarılı bir geçiş sağlamayı hedeflemektedir.